Szpiedzy w Warszawie
TVP 1BBC

Sukces pierwszego odcinka „Szpiegów w Warszawie”

Bardzo obiecująco rozpoczęła się emisja historycznego serialu pt.„Szpiedzy w Warszawie”, wspólnej produkcji Telewizji Polskiej i BBC Worldwide. W piątek 11 stycznia podczas nadawania pierwszego odcinka filmu przed telewizorami nastawionymi na Jedynkę zgromadziło się prawie 3,6 mln osób. Tego dnia po godz. 20.30 był to najchętniej oglądany program telewizyjny.

Pierwszy odcinek „Szpiegów w Warszawie” był najchętniej oglądanym programem 11 stycznia (Fot. TVP) Pierwszy odcinek „Szpiegów w Warszawie” był najchętniej oglądanym programem 11 stycznia (Fot. TVP)

Sukces pierwszej części „Szpiegów w Warszawie”
 
   
Pierwszą część polsko-brytyjskiego serialu „Szpiedzy w Warszawie” w reż. Coky Giedroyc obejrzało prawie 3,6 mln widzów, przy udziałach 21,7 proc. (grupa 4+). W grupie 16-49 (udziały – 14,7 proc.) serialem zainteresowało się prawie 1 mln osób. (dane Nielsen Audience Measurement).

Akcja serialu toczy się w Europie przed II wojną światową. Francuscy, niemieccy, rosyjscy i polscy tajni agenci toczą szpiegowską walkę na śmierć i życie. Zdjęcia do „Szpiegów w Warszawie” rozpoczęły się 11 kwietnia i trwały do czerwca 2012 roku. Zostały zrealizowane w całości w Polsce – w większości w Warszawie, ekipa zdjęciowa przeniosła się również na kilka dni do Chabówki koło Krakowa.Obok Davida Tennanta, który wcielił się w postać Merciera, w serialu występują m.in. Janet Montgomery oraz polscy aktorzy: Marcin Dorociński i Mirosław Zbrojewicz.

Drugi odcinek serialu “Szpiedzy w Warszawie” zostanie wyemitowany w piątek 18 stycznia o godz. 20.30, w TVP1.