Szpiedzy w Warszawie
TVP 1BBC

W przededniu II wojny światowej

Na Europę nadciąga II wojna światowa. Francuscy, niemieccy, rosyjscy i polscy tajni agenci zostają wciągnięci w szpiegowską walkę na śmierć i życie.

Ich uczucie będzie wystawione na ciężką próbę (fot. materiały producenta) Ich uczucie będzie wystawione na ciężką próbę (fot. materiały producenta)

Pułkownik Jean-François Mercier (David Tennant), oficjalnie nowy attaché wojskowy w ambasadzie Francji w Warszawie, a tak naprawdę pracownik francuskiego wywiadu, zagłębia się w świat uprowadzeń, zdrad i intryg na salonach dyplomatycznych i w zaułkach miast.

Mercier w Warszawie współpracuje z Antonim Pakulskim (Marcin Dorociński), oficerem polskiego wywiadu, swoim dowódcą z 1920 roku, kiedy to obaj walczyli w wojnie polsko-bolszewickiej.

Życie prowadzącego podwójną grę Merciera dodatkowo skomplikuje spotkanie z piękną paryżanką polskiego pochodzenia, prawniczką w Lidze Narodów, Anną Skarbek (Janet Montgomery), na co dzień związaną z Rosjaninem podającym się za dziennikarza.

Przemierzając uliczki Pragi, Berlina, Warszawy, Rzymu i Paryża, poznając świat arystokracji, dziennikarzy, skompromitowanych biznesmenów, jak również kelnerów, sklepikarzy, intelektualistów, wielkich dam o nadszarpniętej reputacji oraz tajnych agentów Mercier z narażeniem życia działa w ukryciu w niezwykłym i skorumpowanym środowisku, w którym niektórych szpiegów rozpoznaje, ale inni zawsze pozostaną dla niego nieznani…

Serial obyczajowy, Wielka Brytania, Polska,
Produkcja Apple Film Production i Fresh Pictures dla BBC i TVP we współpracy z BBC Worldwide i Media Programme

Reżyseria: Coky Giedroyć
Scenariusz: Dick Clement i Ian La Frenais
Obsada: David Tennant, Janet Montgomery, Marcin Dorociński, Mirosław Zbrojewicz, Magdalena Popławska, Ludger Pistor, Burn Gorman, Ann Eleonora Jorgensen, Piotr Baumann